Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

مستر سایبان نخستین مرکز تولید انواع سایبان

سایبان اتوماتیک

سایبان اتوماتیک برای افرادی که به دنبال بهترین فن آوری ها در سایبان ها برای فضای باز هستند ایده آل است. سایبان اتوماتیک با فشار دادن یک دکمه به راحتی باز و بسته می شود و به شما این قابلیت را می دهد که سایه خود را کنترل کامل کنید. می توانید به سایبان سنتی خود یک موتور اضافه کنید و آن را اتوماتیک کنید، همچنین با اضافه کردن دیگر ویژگی های سایبان اتوماتیک می توانید سایبان خود را ارتقا دهید ، به عنوان مثال ، یک سنسور آفتاب نصب کنید که به طور خودکار سایبان شما را در هنگام آفتاب گسترش می دهد ، و سنسورهای باد که هنگام باد سایبان شما را جمع می کند. برخی از ویژگی های دیگری که افراد می توانند برای اضافه کردن به سایبان اتوماتیک خود انتخاب کنند عبارتند از:

  • عملیات کنترل از راه دور
  • پوسته های محافظی که از آسیب دیدن برف ، یخ و تجمع برگها جلوگیری می کند
  • گزینه های عنوان برای قابلیت تنظیم بیشتر
  • تعویض والان های کشویی ، برای محافظت بیشتر در برابر آفتاب

شاید بزرگترین علامت تجاری این نوع سایبان این باشد که همیشه ساخته می شوند و تقاضا برای آنان زیاد است، برخلاف بسیاری از سایبان ها که فروش چندانی ندارند . سایبان اتوماتیک به صورت سفارشی ساخته شده اند تا متناسب با نیازهای سایه ای منحصر به فرد مشتریان باشد.

سایبان اتوماتیک چگونه کار می کند؟

کار با سایبان اتوماتیک بسیار آسان است ، فناوری پنهان شده در داخل جعبه کوچکی است که این راحتی را امکان پذیر می کند. در اینجا یک توضیح ساده از آنچه که هنگام فشار دادن دکمه اتفاق می افتد گفته شده است.

ساختار سایه بان اتوماتیک

موتور

موتور، برق سایبان اتوماتیک را تأمین می کند. در آخرین فن آوری موتور قادر است حتی بزرگترین سایبان ها را نیز هدایت کند ، در حالی که اندازه موتور هنوز هم به قدر کافی کوچک است تا بتواند درون جعبه (غلتکی که روی آن می پیچد) جا بیفتد. این بدان معنی است ، چیزی که فقط به چشم می آید خود سایبان است مگر اینکه بخواهید لوازم گرمایشی و روشنایی را اضافه کنید ، در این صورت یک جعبه گیرنده کوچک به دیوار کنار سایبان اضافه می شود. سازندگان این نوع سایبان از موتورهای یکپارچه لوله به دلیل شکل و طراحی داخلی، استفاده می کنند. سیم متصل به موتور از یک انتهای سایبان عبور می کند و آماده اتصال به برق شما توسط یک برق کار آموزش دیده است. هنگام کار ، موتور میله را می پیچد و درپوش پارچه را باز می کند. بازوها به دلیل سیستم کشش فنر یا پیستون های گاز کار می کنند. بسیاری از افراد تصور می کنند که روکش را فشار می دهند اما بازوها به راحتی و با باز یا بسته شدن پوشش را دنبال می کنند. کشش حاصل از فنرها یا فشار گاز اطمینان از باز و بسته شدن نرم آنها را می دهد.

سایبان اتوماتیک
سایبان اتوماتیک

بازوها

اکثر سایبان اتوماتیک دارای چهارچوب های آلومینیومی مقاوم هستند. طرح استاندارد سایبان دارای دو بازو خواهد بود ، اگرچه مدل های بزرگتر ممکن است دارای سه یا بیشتر باشند. هر بازو شامل دو بخش اصلی است که توسط مفصل آرنج به هم متصل می شوند. هنگامی که موتور کار می کند ، اتصالات به شکلی حرکت می کنند که شبیه بازوی انسان است. یک یا دو زنجیره قسمت های هر بازو را به هم متصل می کند و همه چیز را سر جای خود نگه می دارد. در اولین سایبان های برقی از زنجیرهای فلایر شبیه به دوچرخه استفاده شده است، سپس به زنجیرهای پیوند فولادی محکمتر که امروزه در اکثر سایبان ها استفاده می شود ، ارتقا یافتند. سازندگان از فولاد ضد زنگ درجه یک استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که کل عمر سایبان ، بدون نیاز به تعویض دوام می آورد.  همچنین بر خی از تولید کنندگان یک بازوی تاندون بیونیک را تولید کرده­اند که در برخی از مدل ها یک ویژگی استاندارد است و به عنوان یک نسخه ارتقا دهنده در سایر مدل ها موجود است. این فناوری جدید بجای زنجیر فلزی دارای مخلوط ویژه ای است که استهکاک کمتری در اثر کشش و جمع شدن سایبان ایجاد می شود، بنابراین تنها صدایی که می شنوید چرخش جزئی موتور است.

مزایای سایبان اتوماتیک

  1. محافظت در برابر اشعه UV مضر

روزهایی وجود دارد که خورشید چنان گرم می تابد که نشستن مستقیم در زیر آن اذیت کننده است و همچنین قرار گرفتن زیاد در معرض مستقیم اشعه UV می تواند برای بدن شما مضر باشد. نصب سایبان اتوماتیک در جهت محافظت از شما در برابر گرما و اشعه خورشید مفید است. وجود آن به عنوان سایه عمل می کند بنابراین شما می توانید بدون نگرانی از نور خورشید از ترکیب خانه خود لذت ببرید.

  1. حفاظت از خانه خود

یکی از دلایل کمرنگ شدن و از بین رفتن رنگ در و پنجره ها و همچنین از بین رفتن زیبایی و شکوه اولیه وسایل ، ناشی از قرار گرفتن مستقیم در معرض اشعه خورشید است. این اشعه ها همچنین از طریق پنجره و درب های شیشه ای به داخل مبلمان و لوازم منزل شما نفوذ می کنند و در نهایت باعث تخریب آن ها می شوند. نصب سایبان اتوماتیک باعث می شود که قرار گرفتن لوازم منزل در معرض آفتاب مضر نباشد و در نتیجه باعث حفظ و افزایش طول عمر آنها می شود.

سایبان اتوماتیک
سایبان اتوماتیک

تفاوت سایبان اتوماتیک با سایبان دستی

بیشتر افراد در هنگام بررسی اینکه چه نوع سایبان جمع شونده خریداری می کنند ، به این سوال می رسند که : سایبان باید چه از چه نوعی باشد دستی یا اتوماتیک ؟ هرکدام موافقان و مخالفان خود را دارند ، اما یافتن موردی که به بهترین وجهی با نیازهای فردی شما سازگار باشد بسیار مهم است.

  1. جمع و باز کردن سایبان

سایبان جمع شونده دستی به گونه ای تعریف می شود که دارای میل لنگ برای بازکردن آن باشد. برخلاف طرح های قدیمی ، بسیاری از مدل های جدید به راحتی قابل چرخش هستند و به مقاومت زیادی احتیاج ندارند.

سایبان های اتوماتیک با برق کار می کند. موتور همان چیزی است که سایبان را جمع می کند ، همچنین اگر سرعت باد از حد معینی بالاتر رود یا باران شروع به باریدن کند ، این نوع نیز می تواند خود را جمع کند و اغلب با لمس یک دکمه یا با تلفن هوشمند نیز می توان آن را کنترل کرد.

  1. مزیت سایبان دستی در برار سایبان اتوماتیک

گرچه ممکن است در نگاه اول به نظر نرسد ، که سایبان جمع شونده دستی مزایای زیادی دارد. مزیت اول: می توان از آن بدون استفاده از برق کار کرد. این بدان معنی است که اگر برق قطع شود ، شما همچنان می توانید از آن استفاده کنید.

مزیت دوم : شما هرگز نگران خراب شدن باتری یا دیگر قطعه برقی و عملکرد صحیح آن نخواهید بود.

سومین مزیت :این است که سایبان های جمع شونده دستی دارای میله های پشتیبانی عمودی در پشت سایبان هستند که هنگام باز شدن تا می شوند ، که پشتیبانی و ثبات بیشتری نسبت به نسخه های موتوری فراهم می کند.

  1. معایب سایبان دستی در برابر سایبان اتوماتیک

در مورد معایب ، حتی اگر مدل های دستی به قدرت زیادی احتیاج نداشته باشند ، ممکن است سن شخصی که از آن استفاده می کند عاملی در این مورد باشد. به عنوان مثال ، اگر در حال خرید سایبان هستید تا مادر پیر شما بتواند در تابستان راهی برای جذب هوای تازه و خنک نگه داشتن خانه خود داشته باشد ، ممکن است بخواهید سایبانی را در نظر بگیرید که تلاشی برای باز کردن آن نباشد. یک عیب دیگر این است که چون سایبان های دستی باید با دست باز شوند ، شما مجبورید برای باز کردن آن جای خود را ترک کنید ، در مقابل سایبان های اتوماتیک فقط با فشار دادن یک دکمه و اجازه دادن به آن به تنهایی باز می شوند. از طرف دیگر ، سایبان جمع شونده با موتور می تواند در وقت و انرژی شما صرفه جویی کند. برخی مطالعات نشان داده اند که سایبان جمع شونده موتور دار تا چهار برابر بیشتر از نمونه های دستی آنها استفاده می شود. باز کردن آنها راحت تر است و اگر شما از افرادی هستید که می خواهید سایبان خانه ی شما با لمس یک دکمه از طریق تلفن هوشمند شما کار کند ، پس می توانید به راحتی به آن متصل شوید. بعلاوه ، حتی بعضی از آنها سنسورهایی دارند که در صورت وجود باران یا وزش باد شدید ، سایبان جمع می شود ، این بدان معناست که دیگر لازم نیست نگران فراموش شدن بستن آن هنگام وزش باد یا باز کردن آن هنگام آفتاب شدن باشید.

  1. شکل ظاهری

یکی دیگر از امتیاز مثبت سایبان جمع شونده موتوری ، شکل ظاهری آن است. نسخه های موتوری دارای بازوهایی هستند که با باز یا بسته شدن سایبان کشیده و جمع می شوند. این باعث جذابیت بیشتر آنها برای یک خانه می شود زیرا به راحتی با طراحی خانه ترکیب می شوند.

 

صرف نظر از آنچه انتخاب می کنید ، تمام سایبان های جمع شونده ، چه دستی و چه اتوماتیک، سایبان های زیبایی برای خانه شما هستند. سایبان ها نه تنها به خانه ارزش، افزوده بلکه مکانی با کیفیت را برای استراحت و لذت بردن از فضای عالی در اختیار شما قرار می دهند.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *