Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

مستر سایبان نخستین مرکز تولید انواع سایبان

سایبان تراس

آیا می دانید یک سایبان تراس خوب ، دمای خانه شما را به 10 درجه سانتی گراد کاهش می دهد یا می تواند تا 80٪ در مصرف تهویه مطبوع صرفه جویی کند. همه افراد می دانند که ، ماندن بیش از حد در آفتاب می تواند برای سلامتی مضر باشد ، اما هر از چند گاهی نور کم آفتاب برای بدن مفید است در این بین افرادی هستند که می خواهند در فضای باز خانه خود از تابش آفتاب استفاده کنند بنابراین ، با یک سایبان تراس می توانند یک منطقه سایه دوست داشتنی برای خود ایجاد کنند تا تا از نور کم آفتاب لذت ببرند.

البته فضا در همه جا با ارزش است و ما همیشه خواستار فضای بیشتری هستیم ، پس چرا برای گسترش فضای زندگی خود در فضای باز از سایبان تراس استفاده نمی کنید. با تهیه آن ، فضایی را ایجاد خواهید کرد که می تواند برای همه اعضای خانواده اعم از محل بازی ، استراحت یا غذا خوردن مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله به انواع مخصوص سایبان تراس و مزایای آن و سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد می پردازیم.

انواع سایبان تراس

چهار نوع اصلی سایبان تراس ، ثابت ، قابل حمل ، جمع شونده و موتوری وجود دارد.

 1. سایبان های ثابت

سایبان ثابت به طور دائمی در نمای خارجی ساختمان نصب می شود. سایبان ثابت به صورت دیواری نصب شده و سرپناه ثابت را فراهم می کند. برای دوام بیشتر سایبان اغلب ، اما نه همیشه ، دارای قطب های پشتیبانی اضافی در انتهای پسوند است. سایبان ثابت بسیار عالی است اگر می خواهید بخشی از تراس خود به طور دائم سایه داشته باشد .

 1. سایبان های قابل حمل

سایبان های قابل حمل به صورت مستقل ساخته می شوند تا بتوان آن را از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد. سایبان های قابل حمل این امکان را برای شما فراهم می کنند که آن را در اطراف تراس خود جابجا کنید ، اما معمولاً به اندازه یک سایبان دیواری سایه ندارند.

 1. سایبان های موتوری

سایبان موتوری سایبان جمع شونده ای است که برای کنترل عملکرد سایبان از مکانیزم الکتریکی ، شاید با کنترل از راه دور یا سنسور اتوماتیک ، استفاده می کند. به عنوان مثال با یک سنسور می توانید سایبان تراس خود را بر اساس نور خورشید یا سرعت باد فعال کنید.

سایبان تراس

 1. سایبان جمع شونده

سایبان جمع شونده ممکن است در صورت عدم استفاده ، نورد یا جمع شود. سایبان های جمع شونده را می توان به صورت دستی از طریق میل لنگ دستی کار کرد یا اینکه به تنهایی با موتور باز یا بسته شود. در صورت داشتن موتور ، می توان آن را با یک دکمه ، کنترل از راه دور یا سنسور فعال کرد. سایبان های تحریک شده توسط سنسور را می توان برنامه ریزی کرد تا هنگام وقوع حوادث مختلف مانند تابش خورشید ، باران ، گسترش یابد. متناوباً می توان آن را برنامه ریزی کرد تا در هنگام وزیدن باد شدید جمع شود. سایبان جمع شونده با سنسور بیشترین راحتی را دارد ، اما هزینه زیادی است.

قطعات و اجزای سایه بان جمع شونده تراس

چهار اجزای اصلی برای سایبان جمع شونده وجود دارد. آن ها شامل :

 1. جلد

شما قطعاً یک پارچه یا ماده با دوام می خواهید که پوشش را تشکیل دهد. در حالت ایده آل ، این پوشش باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • ماندگاری
 • مقاوم در برابر خاک
 • محافظت در برابر اشعه فرا بنفش
 • حفظ رنگ به عنوان مثال رنگ ها برای مدت طولانی زنده می مانند

اگر سایه بیشتری می خواهید ، سایبان با سایه انداز تراس را تهیه کنید، البته توجه داشته باشید که پارچه تقریباً فضای داخلی سایبان را بسته است.

 1. قاب

قاب از سایبان پشتیبانی می کند. بیشتر آنها از آلومینیوم یا فولاد گالوانیزه ساخته شده اند. آلومینیوم سبک تر است و خوردگی ندارد ، اما فولاد گالوانیزه قویتر است. دو نوع فریم اصلی وجود دارد: 1. لوله گردی که با هم پیچ و مهره شده است، 2. لوله مربع یا مستطیل که با هم جوش داده شده است.

 1. کاست

کاست پوشش اطراف موتور است و هنگام جمع شدن پوشش را در خود نگه می دارد. دقیقا بخشی است که به دیوار نصب شده است. سه نوع کاست وجود دارد :

 • کاست کامل (بسته): در هنگام جمع شدن سایبان کاملاً محافظت می شود.
 • نیمه کاست: در هنگام بسته شدن ، نیمی از پوشش در معرض دید است.
 • کاست باز: کل سایبان جمع شده در معرض دید قرار می گیرد.
 1. موتور

موتوری که در سایبان جمع شونده تراس قرار دارد موتوری با دوام و و بی صدا است.

سایبان تراس

نگهداری از سایبان تراس

سایبان در تراس را باز کنید و آن را با شلنگ ، از هر دو طرف بشویید. فشار آب به شما کمک می کند تا آوارها و لکه ها را از بین ببرید. اگر سایبان پنجره است ، می توانید از آب پاش استفاده کنید و با برس بشویید. از صابون خنثی استفاده کنید ، هرگز از محصولات شیمیایی و ساینده استفاده نکنید و گاه و بیگاه با اسفنج این کار را انجام دهید ، شما می توانید با جمع كردن پارچه سایبان خود در ماه های زمستان و كوشش در نگهداری ، عمر آن را افزایش دهید.

ساختار سایبان تراس
 1. بوم یا پنبه

سایبان هایی که از جنس بوم و پنبه باشند، انعطاف پذیر هستند و به ویژه در واحدهای جمع شونده بسیار مفید هستند. با این حال ، از آنجا که این پارچه های طبیعی مستعد کپک زدن هستند ، در بیشتر نوع سایبان های تراس از پارچه مصنوعی استفاده می شود تا از دوام بیشتری برخوردار باشند.

 1. پارچه مصنوعی

معمولاً وینیل ، اکریلیک ، پلی استر یا ترکیبی از آن هاست، پارچه های مصنوعی از فرمولاسیون و پوشش متنوعی برخوردار هستند. پارچه های چند لایه به عنوان مثال پلی استر با روکش وینیل ضد آب خواهند بود اما پارچه های بافته شده مانند پارچه های اکریلیک ممکن است با گذشت زمان فقط در برابر آب مقاوم باشند. اگر قصد دارید از سایبان تراس خود برای پناه گرفتن در برابر باران استفاده کنید ، قطعاً یک ماده پوششی می خواهید که کاملا ضد آب باشد.

پلی استر (روکش شده با وینیل) : پلی استر برای سایبان های بزرگ ایده آل است زیرا برای جلوگیری از افتادگی در دراز مدت رفتار  برگشتی را ارائه می دهد .گزینه پوشش داده شده با وینیل در برابر نور ماورا بنفش UV ، کپک و آب مقاوم است و برای مناطق با رطوبت بالا مناسب است.

اکریلیک محلول رنگ : بهترین گزینه برای استفاده مکرر ، زیرا رنگ ها مدت زمان بیشتری زنده می مانند.

 1. فلز

سایبان ها معمولاً از آلومینیوم ساخته می شود ، سایبان های فلزی بادوام و محکم هستند.

طول عمر سایبان تراس

بستگی به آب و هوای منطقه و تعداد دفعات گسترش سایبان دارد . شما معمولا می تواند 5 تا 15 سال از سایبان خود استفاده کنید . بیشتر فریم های با کیفیت مدت طولانی تری دوام می آورند، اما در سایبان این پارچه ای است که باید تعویض شود بنابراین حداقل درصورت نیاز به تعویض پارچه ، هزینه آن به اندازه نصب کامل نخواهد بود.

سایبان تراس

نکاتی برای ماندگاری بیشتر سایبان تراس

به یاد داشته باشید که در صورت بارندگی یا باد شدید ، سایبان تراس را ببندید. و برای برداشتن آن همیشه صبر کنید تا خشک شود ، زیرا اگر هنگام جمع شدن مرطوب باشد ، رطوبت را حفظ کرده و می تواند لکه یا قالب ایجاد کند. اگر تمام مکانیسم سایبان کار کند ، یک ترفند خوب این است که فقط بوم را برای تجدید تغییر دهید ، این کار خیلی مقرون به صرفه تر خواهد بود.

چه نوع سایبانی برای تراس مناسب است ؟

برای پنجره های کوچک تراس سایبان ثابت مناسب است. در تراس ، مدل سایبان بازوهای تاشو مناسب است و اگر تراس شما بزرگ است ، سایبان بازوهای مفصلی برای آن بسیار مناسب می باشد.

چه زمانی سایبان آلاچیق را برای تراس انتخاب کنیم ؟

زمانی که حداقل 20 تا 25 متر فضای بیرونی دارید ، گزینه ایده آل سایبان تراس برای شما آلاچیق است. مزیت این سازه ثابت بودن آن است که می توان سایه بان ثابت سایز بزرگتری داشته باشید و می توان آن را به دیوار یا در وسط تراس ، پاسیو یا هر گوشه باغ متصل کرد.

اندازه سایبان تراس

سایبان شما می تواند به هر اندازه­ باشد. به عبارت دیگر ، می تواند متناسب با میزان پوشش مورد نظر شما باشد. تنها ابعادی که باید بدانید عرض و طول تراس است.

 

آیا می توان به سایبان تراس سنسور اضافه کرد؟

شما می توانید تجهیزات مخصوص سایبان تراس را با سنسورهای باد و لرزش کامل کنید ، به این ترتیب که در صورت بارندگی یا شدت باد ، سایبان بسته می شود . پیشرفته ترین سیستم ها شامل برنامه نویسی زمان و حسگرهای حضور هستند.

سیستم اضافی برای سایبان تراس

 1. برنامه و دستگاه کنترل تلفن همراه

اگر تلفن هوشمند دارید ، اکنون می توانید سایبان های موتوری را که از طریق برنامه ای که کنترل می شوند ، دریافت کنید. این یک سیستم جالبی است که با تلفن همراه خود یک کنترل از راه دور پشتیبان یا چند دکمه برای کنترل سایبان در دسترس داشته باشید.

 1. نورپردازی یکپارچه

با نصب روشنایی یکپارچه می توانید جلوه و زیبایی خاصی را به سایبان ها بدهید.

 1. سیستم گرمایش داخلی

این سیستم برای روزهایی است که آب و هوای خنک است و می تواند شب هوا خنک باشد بسیار عالی است.

 1. پنجره های سقفی

همچنین می توانید سایبان هایی تهیه کنید که مجموعه ای از پنجره های شیشه ای جمع شونده هستند و نور و هوا زیادی را تأمین می کنند. نکته منفی سایبان  شیشه ای این است که سایه نمی گیرید ، این نوع از سایبان فقط در برابر باران از شما محافظت می کند.

سایبان تراسبهترین پارچه های سایبان تراس

بوم مخصوص سایبان تراس باید به طور موثر آفتاب را مسدود کند. در میان انواع مختلف بوم ، پلی استر ، ارزان ترین گزینه است ، اما ماندگاری آن کمتر است و رنگ ها سریع فرسوده می شوند . اکریلیک ها 80٪ از اشعه ماورا بنفش را فیلتر می کنند و به خوبی در برابر باد و باران مقاومت می کنند. سرانجام ، پارچه های ریز سوراخ نیز عالی هستند که 94٪ از اشعه UV را فیلتر می کنند و بهترین تهویه هستند.

قیمت سایبان تراس

قیمت سایبان تراس بستگی به کیفیت سایبان و نوع سایبان و سنسور های کار شده در سایبان دارد، سایبان هایی که موتوری هستند و سنسور های بیشتری در آن ها به کار رفته است، قیمت گرانتری نسبت به بقیه سایبان ها دارند، سایبان ثابت (دیواری ) در بین سایبان های دیگر قیمت ارزان تری دارند.

رنگ سایبان تراس

هرچه رنگ سایبان تراس تیره باشد ، از حفاظت بیشتری در برابر نور خورشید برخوردار است ، اما با ایجاد سایه های تیره، بیشتر محیط را در زیر خود پنهان می کند. در صورت وجود تهویه ، می توانید بوم های سبک را مانند آلاچیق قرار دهید.

سایبان تراس چگونه کار می کند؟

پس از نصب ، کار با سایبان تراس بسیار ساده است. می توانید سایبان دستی یا برقی داشته باشید. با یک سایبان دستی ، به راحتی می توانید یک بازوی میل لنگ را بپیچید تا سایبان را باز کنید و بالا بیاورید و با گزینه الکتریکی، فقط باید یک دکمه را فشار دهید و سایبان به طور خودکار گسترش یافته و جمع می شود .

 

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *