Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

مستر سایبان نخستین مرکز تولید انواع سایبان

سایبان بازویی کلاسیک

سایبان بازویی کلاسیک

سایبان بازویی کلاسیک که سایبان جمع شونده یا سایبان بازوی تاشو نامیده می شود ، سالهاست که به عنوان یک نوع عالی از سایبان ها شناخته می شود. هدف استفاده از سایبان ها نوعی محافظ در برابر آفتاب و باران است که روی نما نصب می شود و سایه ایجاد می کند.

معرفی سایبان بازویی کلاسیک

امروزه انواع مختلفی از سایبان ها در بازار موجود است. یک سبک بسیار محبوب در بین مردم سایبان بازویی کلاسیک یا سایبان جمع شونده است. این نوع از سایبان ها به راحتی جمع می شوند و می توانند به یک سازه محکم تبدیل شوند. سایبان بازویی کلاسیک دارای 2 بازوی تاشو هستند که پارچه را به صورت افقی با تنظیمات گام اختیاری به سمت خارج باز می کند. سایبان های بازویی به یک موتور کاملاً اتوماتیک مجهز شده اند که عملکرد بسیار ساده با کنترل از راه دور یا از طریق تلفن هوشمند شما را تضمین می کند. با این وجود دارای سه بازوی مختلف هستند ، که تفاوت این نسخه ها به دلیل مقاومت در برابر باد ، باران و نور خورشید است. همچنین می توان گزینه های دیگری مانند روشنایی LED ، گرمایش را به آن اضافه کرد ، که به سایبان بازویی شما ارزش می بخشد.

ساختار سایبان بازویی کلاسیک

سایبان بازویی کلاسیک یک روش عالی برای افزایش فضای زندگی شما است. علاوه بر زیبایی فضای زندگی شما ، از شما در برابر نور مضر آفتاب و باران ها محافظت می کند و علاوه بر این از مبلمان فضای باز شما در برابر آفتاب سوزان هم محافظت می کند. در سایبان بازویی ، بازوها به جای عمودی ، بر خلاف سایبان های دیگر به صورت افقی جمع می شوند. آنها به هیچگونه پشتیبانی عمودی احتیاج ندارند و می توان آن را با سهولت نصب کرد. قاب های استاندارد به سایبان ها پایداری زیادی می دهند به طوری که برای مدت زمان طولانی در یک مکان قرار می گیرند. سایبان بازوی کلاسیک با پارچه اکریلیک پوشانده شده است ، پارچه اکریلیک با کیفیت بالا در برابر همه شرایط آب و هوایی مقاومت می کند و در طیف گسترده ای از رنگ ها و بافت ها وجود دارد و این امکان را به شما می دهد تا با هر محیطی که میخواهید آن را ست کنید. فریم های استاندارد این سایبان دارای ریل جلو و پایه محکم هستند و از قابلیت اطمینان بیشتری نیز برخوردار هستند.

 

سایبان بازویی کلاسیک
سایبان بازویی کلاسیک

قیمت سایبان بازویی کلاسیک

قیمت سایبان بازویی کلاسیک بسته به نوعی که می خواهید متفاوت است چه بخواهید موتور آن را با سنسورها و چه با روکش های پودر شده تغییر دهید، قیمت هم تغییر خواهد کرد.

مزایای سایبان بازویی کلاسیک

سایبان بازویی کلاسیک بهترین روش برای بالا بردن ضریب زیبایی تراس ، پاسیو و بالکن از گرمای بی امان خورشید و دیگر شرایط جوی نامساعد است. بهترین قسمت این است که آنها به هیچ نوع قاب ، تیر و پست نیاز ندارند. به این ترتیب می توانید از آن به بهترین شکل استفاده کنید. می توانید سایبان های بازویی را در هر مکانی نصب کنید ، به عنوان مثال می توانید آنها را بالای ، درب ، پنجره ها یا پاسیوها ، عرشه ها و همچنین ایوان ها نصب کنید.

 

 

تفاوت سایبان بازویی کلاسیک با سایبان ثابت

 1. انعطاف پذیری

تفاوت عمده بین سایبان های ثابت و سایبان بازویی کلاسیک به یک کلمه برمی گردد و آن حرکت است. همانطور که از نام آنها پیداست ، سایبان های ثابت در یک موقعیت منجمد قرار می گیرند ، در حالی که سایبان های بازویی را می توان در هر نقطه میان باز ، بسته و متوقف کرد. این توانایی به حرکت در آوردن سایبان انعطاف پذیری قابل توجهی به سایبان های بازویی می دهد و این انعطاف پذیری یکی از مزایای عملکردی قابل توجه تبدیل شده است .

 1. طول عمر بیشتر با پارچه

یکی از آسیب پذیرترین عناصر سایبان ، پارچه آن است. پارچه اعم از بوم اکریلیک ، پی وی سی ، مش یا حتی بوم پنبه ای به طور همزمان ظریف ترین قسمت سایبان است و بیشتر در معرض آن است. قاب های سایبان برای محافظت بیشتر در برابر زنگ زدگی و آسیب UV می توانند رنگ یا پوشش پودر داشته باشند و نسبت به آسیب روزانه مقاوم هستند. با این حال ، پارچه ها می توانند در وزش باد شدید پاره شوند ، در معرض باران به صورت استخر آب کشیده شوند ، با دنده های سایبان مالیده شوند و در معرض آفتاب بی وقفه و اشعه ماورا UV بنفش قرار بگیرند ، محو و شکننده می شوند. برخی از این موارد را می توان با استفاده از پارچه های با کیفیت کاهش داد ، سایبان بازویی  از اکریلیک های محلول رنگ و مواد مبتنی بر PVC که در برابر محو شدن مقاوم هستند ، استفاده می کند. اما موثر­ترین راه برای محافظت از پارچه نیز ساده ترین راه است ، که آن را رول کنید. سایبان­های بازویی پارچه را جمع می کنند ، بنابراین اگر از سایبان استفاده نمی شود ، پارچه در معرض باد ، باران ، برف ، تگرگ یا حتی آفتاب و UV قرار نمی گیرد. یک هود اختیاری پوششی برای غلتک پارچه ای ایجاد می کند ، از جمع شدن آوار و آب که می تواند به پارچه آسیب بیشتری برساند جلوگیری می کند. این طول عمر پارچه و بنابراین جذابیت سایبان را سالها افزایش می دهد.

سایبان بازویی کلاسیک
سایبان بازویی کلاسیک
 1. بهره وری انرژی بهبود یافته

سایبان های ثابت و بازویی صرفه جویی قابل توجهی در قبض های تهویه مطبوع ایجاد می کنند. سایبان ها نور خورشید را مسدود می کنند ، که باعث کاهش کلی گرما تا 77٪ و هرجای دیگر از 8 تا 20 درجه می شود. بسته به جهت پنجره و طول تابستان ، این می تواند سالانه صدها هزار تومان در مصرف انرژی صرفه جویی کند، و در طرفی دیگر صرفه جویی انرژی در زمستان است و اینجا است که سایبان بازویی کلاسیک که یک مزیت آشکار دارند. ورود نور خورشید و گرمای محیط باعث کاهش هزینه های گرمایش می شود، با سایبان های ثابت ، نمی شود نور خورشید را به داخل روانه کرد اما سایبان های بازویی می توانند در طول زمستان جمع شوند و حداکثر مقدار نور و گرمای محیط را فراهم کنند.

 1. بهبود مدیریت نور

سایبان های بازویی را می توان برای تأمین میزان مناسب نور و سایه تنظیم کرد ، هم برای راحتی بیشتر و هم برای بهبود بهره­وری انرژی استفاده کرد ، استفاده از نور محیط به جای نورهای الکتریکی می تواند بر مصرف انرژی برای تأسیسات بزرگ مانند رستوران ها تأثیر بگذارد و همچنین می تواند بر روحیه و سلامت کارمندان یا مهمانان در فضاهای بزرگ هم تأثیر بگذارد ، زیرا نور طبیعی با کاهش استرس و حالات بهتر مرتبط است. از طرف دیگر ، سایبان های ثابت ، نور را در یک زاویه خاص مسدود می کنند ، که می تواند به معنای کاهش غیرضروری نور موجود یا با تغییرات فصلی و تغییر در موقعیت خورشید عدم توانایی جلوگیری از نور و تابش خیره کننده را داشته باشد.

انواع سایبان بازویی کلاسیک

سایبان­های بازویی کلاسیک می توان در سه نوع مشخص طبقه بندی کرد: 1. کاست کامل 2. نیمه کاست 3. استاندارد که در ادامه به معرفی هر کدام و مزایا و معایب آن ها می پردازیم.

 1. کاست کامل

یک سایبان بازویی کاست کامل توسط جعبه و میله پایین آن کاملاً جمع می شود. جعبه هدست آن بیشتر اجزای داخلی آن مانند پارچه ، لوله ، بازوهای تاشو ، موتور لوله ای را جمع می کند ، وقتی بسته شد ، نوار پایین بقیه بازوی تاشو را می بندد و کاست کاملاً آب بندی می شود. آنها مزایای بی شماری دارند و البته اشکالاتی نیز دارند.

مزایا شامل:

 • جعبه دنده های براق و معماری طراحی شده که تمام اجزای داخلی را کاملا بسته می کند.
 • محافظت از پارچه و اجزای داخلی در برابر عناصر و حیوانات.
 • اگر در موتورخانه ها ، کاروان ها ، اتوبوس ها و غیره استفاده شود ، هنگام حرکت طراحی آیرودینامیکی بیشتری دارند.
سایبان بازویی کلاسیک
سایبان بازویی کلاسیک

معایب شامل:

 • گران ترین از همه سایبان های بازویی
 • بیشتر به عنوان یک گزینه موتوری به کار می رود. این تنها یک اشکال از دیدگاه هزینه است.
 • قرارگیری محدود کننده براکت های نصب شده. چگونه این یک اشکال است؟ بسته به نوع و مدل ، براکت های شما باید در انتهای آن یا مستقیماً در پشت بازوها قرار گیرند. این امر می تواند در هزینه های نصب تأثیر بگذارد زیرا ممکن است نیاز به برنامه ریزی بیشتر و ایجاد تغییرات مهندسی در ساخت منطقه ای باشد که در آن سایبان نصب می شود تا از نظر ساختاری سالم باشد.

این نوع را می توان از بین سه نوع سایبان بازویی بهترین در هر دو جهان دانست.

 1. نیمه کاست

همانطور که از نامش پیداست ، از یک نیمه کاست استفاده می کند و بنابراین تا حدودی توسط جعبه ، آن محصور می شود. قسمت نیمه پوشیده از سایبان به طور کلی نیمه بالایی است. این جعبه از دو قسمت تشکیل شده است، جعبه دنده ثابت و میله پایین که هنگام جمع شدن با یکدیگر ادغام شده و یک پوشش نیمه خارجی ایجاد می کند. آنها همچنین دارای یک تیر عرضی هستند که به بازوها متصل است. برخلاف نوع کاست کامل ، این امکان را برای هنگام قرار دادن براکت های نصب شده فراهم می کند که به طور بالقوه در هزینه های نصب صرفه جویی می کند. و سایبان های بازویی نیمه کاست هم دارای مزایای بی شماری و اشکالاتی هستند.

مزایا شامل :

 • جعبه دنده نیمه پوشیده از زیبایی برخوردار است. بازوها و پارچه فقط از زیر سایبان قابل مشاهده است.
 • نیمه کاست پارچه و اجزای آن را از عناصر خارجی محافظت می کند .
 • به طور کلی با گزینه های کنترل میل لنگ یا موتور همراه است.
 • یک جایگزین ارزان تر برای بازویی کامل کاست است.
 • انعطاف پذیری بیشتر با قرار دادن براکت های نصب شده.

معایب شامل:

 • بازوها و پارچه هنوز از قسمت زیرین سایبان قابل مشاهده است. البته این در زمانی اشکال است که می خواهید با بسته شدن اجزا کاملاً پنهان شوند.
 • گرچه ارزان تر از نسخه کامل کاست هستند اما هنوز هم نسبت به سایبان بازوی تاشو استاندارد نسبتاً گران ترند.

 

 1. استاندارد

یک سایبان بازویی استاندارد از طرح پایه بازوی تاشو استفاده می شود که هیچ نوع جعبه هدست کاست را به آن متصل نمی شود ، و اساساً دارای 2 بازو یا بیشتر است ، و به همراه پارچه و لوله جمع شده ، میله ضربدری با گزینه های میله پایین و والان است. این سبک گزینه یک جعبه صفحه پیوند رنگی را دارد تا در صورت جمع شدن کاملاً از آن در برابر عناصر محافظت کند.

مزایا شامل:

 • طراحی ساده
 • از نظر اقتصادی از همه سایبان های بازویی قیمت بالاتری دارد.
 • برای محافظت از اجزای سازنده آن می توان با جعبه دنده اختیاری باند رنگ تهیه کرد
 • قابل نصب با والان پارچه بر روی میله پایین آن.
 • کنترل آنها با عملکرد لنگ استاندارد ارائه می شود ، اما می توان آن را موتور کرد.

معایب شامل:

 • پارچه و اجزای آن کاملاً جمع می شوند.
 • در صورت عدم استفاده از هدباکس ، بیشتر در معرض عناصر قرار می گیرند. ارزان تر از نسخه کامل کاست هستند اما هنوز هم نسبت به سایبان بازویی تاشو استاندارد نسبتاً گران ترند.

همچنین پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله سایبان برقی است.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *