Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

مستر سایبان نخستین مرکز تولید انواع سایبان

سایبان متحرک

سایبان متحرک پارچه ای با توجه به سهولت نصب ،طول عمر بالای سایبان متحرک، سبکی سازه و ریموتی بودن سایبان متحرک بسیار مناسب برای فضاهای گوناگون می باشد.

سایه بان متحرک همان گونه که واضح است ، با توجه به اتوماتیک بودن آن و استفاده از ریموت ، به راحتی بسته و باز شده و موتور به کار رفته در آن کاملا بی صدا می باشد.

عوامل موثر در تعیین قیمت سایبان متحرک : تاثیر جنس روکش در تعیین قیمت سایبان متحرک، تاثیر جنس سازه ، مساحت تحت پوشش سایبان متحرک، تاثیر جنس موتور به کار رفته در آن و .. می باشد.

سایبان متحرک یا سایبان دستی هر دو باعث محافظت از شما در برابر باران و نور مضر خورشید می شوند البته با توجه به پارچه مورد استفاده متفاوت هستند ، علاوه بر این ، اطلاعات دیگری را که ممکن است در انتخاب شما تأثیرگذار باشد ، ما در اینجا آورده ایم تا بتوانید با دانستن مزایا و معایب و تفاوت ها بهترین سایبان را برای خود خریداری کنید.

انواع سایبان متحرک

 1. سایبان های متحرک دستی

سایبان متحرک دستی بر روی دیوار ، لبه ، سقف یا دیوار بالای پنجره ، درب ورودی ، پاسیو یا بالکن خانه ، محل کار یا سایر سازه های دائمی نصب می شود. همچنین می تواند مانند RV یا اتوبوس به کنار خودرو متصل شود. این نوع سایبان متحرک یک لنگ قابل جدا شدن دارد که فرد با دست می چرخاند ​​تا سایبان را باز یا جمع کند. از این رو ، با استفاده از کتابچه راهنما، قلاب های لنگ یا لنگ ها در جای خود قرار گرفته و به چپ یا راست چرخانده می شوند تا مکانیزم غلتکی که سایبان پارچه را باز یا جمع می کند ، بچرخد. از سیستم نوع وینچ برای کشش و جمع شدن پارچه یا سایبان وینیل استفاده می شود. میل لنگ معمولاً در سمت چپ محفظه سایبان قرار دارد (یا سمت راست هنگامی که رو به دیواری که روی آن نصب شده است، هستید) اما می توان آن را برعکس در سایبان متحرک سفارشی ساخت. هرچه سایبان بزرگتر و امتداد آن بیشتر باشد ، چرخش ها و تلاش بیشتری برای باز یا بسته شدن کامل سایبان نیاز است.

 1. سایبان متحرک موتور دار

سایبان متحرک موتور دار دارای یک موتور الکتریکی است که جایگزین میل لنگ دستی می شود. فشار یک دکمه یا تلنگر سوئیچ تمام چیزی است که برای باز یا بسته شدن سایبان لازم است. چرخ دنده روی موتور سریعتر از میل لنگ می چرخد ​​و با سرعت بیشتری و بی سر و صدا مکانیزم غلتکی را می چرخاند که سایبان را باز یا جمع می کند. سهولت کار به شما این امکان را می دهد که بیشتر از فضای بیرونی خود استفاده کنید. سایبان موتوری را می توان با استفاده از سوئیچ دیواری ، فرستنده کنترل از راه دور ، تایمر ، کلید یا برنامه یا با سنسورها به صورت خودکار کنترل کرد. بر روی آنها سنسورهای خورشیدی را می توان نصب کرد که سایبان را باز می کند تا نور خورشید ، اشعه ماورا بنفش و تابش خیره کننده را از پنجره ها یا درها حتی اگر در خانه نیستید دور کند.

سایبان متحرک موتوردار
سایبان متحرک موتوردار

سنسورهای باران برای خشک نگه داشتن پارچه یا در صورت عدم امکان گام و زاویه کافی سایبان را می بندند یا سایبان را برای خشک نگه داشتن مبلمان پاسیو و کف باز می کنند. همچنین سنسورهای باد سنج و سنسورهای حرکتی در دسترس هستند که برای جلوگیری از آسیب دیدن سایبان ، آن را می بندند. به عنوان یک جایزه ، در صورت قطع برق ، یک لنگ معروف به عنوان لغو دستی پشتیبان وجود دارد که می تواند قلاب یا قفل را در جای خود قرار داده و به صورت دستی سایبان را باز یا بسته کند.

تفاوت سایبان متحرک و سایبان ثابت

قاب سایبان برای سایبان متحرک و ثابت یکسان است. آنها از فلز سبک معمولاً آلومینیوم یا فولاد و قطعات پلاستیکی سخت مانند کلاهک های انتهایی ساخته شده اند. برخی از سایبان های متحرک اکنون به جای استفاده از بازوهای ساپورت جانبی استاندارد از بازوهای تلسکوپی برخوردار هستند.

سایبان های ثابت
 • به برق احتیاج ندارد.
 • هزینه کمتری برای کارکردن دارد.
 • قسمتی متوسط دارد.
 • نصب می تواند کمی ارزان تر باشد.
 • سیم کشی یا خطر برق ندارد.
 • برخی از سایبان های ثابت دارای پایه های پشتیبانی عمودی، قابل جابجایی یا تیرهایی برای پشتیبانی از باد بیشتر هستند.

 

سایبان متحرک موتور دار
 • دارای موتور است و بنابراین به برق احتیاج دارد.
 • در صورت اتلاف برق ، با نسخه پشتیبان اختیاری دستی موجود است.
 • با یک ضربه سوئیچ یا فشار یک دکمه کار می کند.
 • بدون پیچ و مهره چرخاندن لنگ.
 • بدون لنگ زدن به اطراف آویزان است.
 • کار برای سالمندان و معلولین جسمی آسان تر است.
 • اگر دستان شما پر باشد به راحتی باز می شود.

درک تفاوت ها ، مزایا و معایب سایبان های متحرک با موتور به طور قطع به شما کمک می کند تا بهترین گزینه برای خانه یا محل کار خود را انتخاب کنید.

مزایای سایبان متحرک

وقتی نوبت به افزودن سایبان می رسد که از خانه شما در برابر آفتاب و باران محافظت می کند ، همیشه با خریدن سایبان متحرک برنده باشید به همین دلیل امروز ، ما برخی از مزایای اصلی سایبان متحرک را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. از کاهش هزینه های خنک کننده گرفته تا افزایش جذابیت محدود کردن خانه ، این نوع پوشش معمولاً یک راه حل خارق العاده برای صاحبان خانه است. به خواندن ادامه دهید تا مزایا و معایب این نوع سایبان را بدانید. در اینجا چند مزیت خارق العاده سایبان های متحرک آورده شده است:

 

سایبان متحرک موتوردار
سایبان متحرک موتوردار
 1. از خانه خود در برابر نور خورشید و باران محافظت کنید

در مرحله اول ، با استفاده از این سایبان ها ، می توانید نور خورشید بالکن و حتی داخل خانه خود را کنترل کنید. بسیاری از صاحبان خانه ها معتقدند که سایبان ها  فقط می توانید از فضای خانه در خارج محافظت کنند. با این حال ، وقتی روی سایبان های پنجره برای خانه ها حساب می کنید ، می توانید از مبلمان داخلی خود نیز محافظت کنید. سایبان متحرک در هنگام محافظت از مبلمان چوبی یا چرمی در برابر اثرات مخرب اشعه ماورا بنفش بسیار عالی عمل می کند. وقتی سایبان با کیفیتی دارید ، همیشه مبلمان خود را کاملاً نو جلوه می دهد. به عبارت دیگر ، نیازی نخواهد بود که به طور مرتب به خرید مجموعه مبلمان جدید فکر کنید. نه تنها از وسایل خود محافظت می کنید ، بلکه مکان تازه ای برای خود و خانواده خواهید داشت. شما می توانید از فضای بیرون خود لذت ببرید و در عین حال از نور مضر UV محافظت کنید. همچنین ، می توانید از محافظت در برابر باران نیز لذت ببرید.

 1. قبض های برق را کم نگه دارید

آیا می دانید سایبان های متحرک می توانند گرمای خورشید داخلی را تا 77٪ کاهش دهند. این به این دلیل است که یک سایبان متحرک نور خورشید را مسدود می کند ، بنابراین باعث کاهش گرمای خانه می شود. به عبارت دیگر ، سیستم تهویه مطبوع شما نیازی به کار زیاد ندارد. همچنین این سایبان ها معمولاً ضد آب هستند. این بدان معنی است که شما نگران کپک یا محو شدن رنگها نخواهید بود. به خاطر داشته باشید که هنگام انتخاب سایه بان برای خانه خود ، یک نسخه رنگ روشن انتخاب کنید. این بدان دلیل است که آنها می توانند نور خورشید را بسیار بیشتر منعکس کنند.

 1. سایبان متحرک به خانه شما ارزش افزوده می دهد

البته یکی از اصلی ترین چیزهایی که خریداران در خانه جستجو می کنند فضا است. هنگامی که سایه بان جمع می شوید ، فضای بیرونی خود را گسترش می یابد. با حساب کردن بر روی این فضای زندگی اضافی ، می توانید بالکن خود را مطابق میل خود تنظیم کنید. با این نوع سایبان می توانید انواع مکان ها را داشته باشید ، از یک مکان تفریحی گرفته تا آشپزخانه در فضای باز. در واقع ، شما حتی می توانید روی یک ناهار خوری خارج از منزل برای خود و عزیزتان حساب کنید. سرانجام ، شما یک سایبان خواهید داشت که سالها از مکان شما محافظت می کند. به این دلیل که در ساخت این سایبان ها از بهترین مواد استفاده می شود ، همچنین ماندگاری بالایی دارند. این نوع سایبان ها به طور معمول دارای روکش کت پودری ، همراه با هود محافظ آلومینیومی است.

سایبان متحرک
سایبان متحرک
 1. زیبایی شناسی خانه خود را بهبود ببخشید

اگر به دنبال افزایش جذابیت خانه خود هستید ، یکی از بهترین راه ها برای این کار نصب سایبان متحرک است. امروزه سایبان ها از تنوع زیادی در الگوها ، رنگ ها و طرح ها برخوردار هستند. شما می توانید سایبان کاملی را پیدا کنید که متناسب با سبک شما باشد و مهمتر از همه سایبانی که کاملاً متناسب با دکوراسیون منزل شما باشد.  همچنین نکته جالب دیگر در مورد این نوع سایبان ها این است که برای انواع خانه ها از جمله خانه های سیار نیز بسیار مناسب است. اگر به دنبال یک دکوراسیون جذاب یا لوکس هستید ، مطمئن باشید که سایبان قابل تنظیم بهترین برای شماست.

 1. نمای خود را دست نخورده نگه دارید

یک اشکال در لذت بردن از استفاده سایبان این است با باز بودن کامل سایبان شما نمی توانید در داخل خانه از نمای خارق العاده خارج لذت ببرید. با این حال ، هنگام داشتن یک سایبان متحرک موتور دار برای خود ، می توانید بدون هیچ مشکلی از صحنه فضای باز خود لذت ببرید. در واقع ، شما حتی می توانید در هر زمان از روز با سایبان متحرک از این منظره لذت ببرید، این بدان دلیل است که سایبان های متحرک می توانند متناسب با شیب مورد نیاز شما تنظیم شوند. در صورت داشتن گزینه ای برای کنترل از راه دور ، صاحبان خانه می توانند شیب ایده آل خود را از دور انتخاب کنند.

 1. استفاده از سایبان های متحرک آسان است

هنگام تهیه این نوع سایبان برای مکان خود ، این گزینه را دارید که یک درب بازکن دستی یا برقی نصب کنید.کارکرد درب بازکن دستی ساده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از بازوی لنگ استفاده کنید تا باز شود. از طرف دیگر ، با درب بازکن برقی می توانید از راه دور استفاده کنید سایبان خود را با سهولت کنترل کنید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *