Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

مستر سایبان نخستین مرکز تولید انواع سایبان

PicsArt_1311-27-12.31.03

سایبان مغازه کالسکه ای از آن دسته اقلامی است که علاوه بر کارکردهای خاصی که دارد اثر زیبایی بخشی متفاوتی نیز دارد. شما از سایه بان ها می توانید در بسیاری از محیط ها استفاده کنید. از درب و پنجره منازل گرفته تا انواع مغازه ها و رستوران ها و کافه ها.

سایبان مغازه کالسکه ای نیز جزو یکی از قدیمی ترین و زیباترین انواع سایه بان ها هستند که مزایای زیادی می تواند برای شما به ارمغان بیاورد.

پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا مطالب مفید بیشتری را در این رابطه بدانید.

کاربرد سایبان مغازه کالسکه ای

سایبان مغازه کالسکه ای جزو محبوب ترین سایه بان ها در میان اقشار مختلف در سرتاسر دنیا است. این سایه بان ها می توانند سایه مناسبی برای محیطی که شما در آن فعالیت می کنید ایجاد کرده و علاوه برا اینکه شما را در برابر نور خورشید و باراش باران و برف محافظت کند، زیبایی فوق العاده ای نیز برای محیط شما فراهم کند.

شکل این سایه بان به حالت ربع دایره است و فضایی مناسب جهت انواع مغازه های گل فروشی، کافه و رستوران های سنتی و حتی پنجره های ویلایی فراهم می کند.

از دیگر قابلیت های سایبان مغازه کالسکه ای درج تبلیغات روی آن است. این سایه بان ها به این دلیل که بسیار زیبا هستند می توانند توجهات زیادی را به سمت خود جلب کنند. و بنابراین درج تبلیغات روی آن گزینه مناسبی است تا بتوانید اسم و آرم تجاری خود را در ذهن رهگذران ثبت کنید.

این سایه بان فضای زیادی را اشغال نمی کند، بنابراین می توان در مغازه هایی که محدودیت طول و عرض دارند نیز استفا ه کرد و فضای چشمگیری را به مغازه هدیه داد.

مزایای استفاده از سایه بان کالسکه ای

 • زیبایی:

سایبان مغازه کالسکه ای حالت کلاسیک دارد و مغازه هایی مانند گل فروشی، کافی شاپ، طلا و جواهر فروشی، آنتیک فروشی و …. می توانند از این نوع سایه بان استفاده کرده و زیبایی چشم نوازی را به محیط کار و فعالیت خود اضافه کنند و از این زیبایی لذت ببرند. نصب سایه بان می تواند محیط فوق العاده زیبایی را برای مشتریان ایجاد کند و مشتریان ضمن خرید می توانند از این زیبایی چشم گیر نیز استفاده کرده و حس خوبی را در هنگام خرید تجربه کنند.

همانطور که از اسم این نوع سایه بان پیداست، آن ها به شکل روکش کالسکه های قدیمی طراحی شده اند و از سه طرف دارای پوشش کامل هستند. این نوع از کالسکه ها در رنگ های متنوع و جذابی تولید می شود که در صورت استفاده از آن، مغازه شما تبدیل به یک محیط جذاب شده و توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

حتی اگر هیچ تبلیغاتی روی این سایه بان انجام ندهید باز هم می تواند توجه ها را به خود جلب کند و تمایل رهگذران را به خرید از مغازه تان بیشتر کند. پیشنهاد می کنیم برای این مدل از سایه بان از رنگ ها  و طرح هایی استفاده کنید که چهره کلاسیک و سنتی خود را حفظ کند و هماهنگی بی نظیری ایجاد کند.

 • قیمت پایین تر

این نوع از سایه بان با وجود زیبایی خارق العاده ای که دارد نسبت به دیگر سایه بان ها قیمت مناسب تری دارد که می تواند آن را به یک گزینه ویژه و مفید تبدیل کند.

 • پوشش مناسب

سایبان مغازه کالسکه ای پوشش خوبی را در برابر آفتاب ایجاد می کند و می تواند سایه مطبوعی را در محیط کار و یا زندگی شما فراهم آورد. پوشش این سایه بان به شکلی طراحی شده است که نور آفتاب به هیچ شکلی نمی تواند وارد آن شود. علاوه بر مخافظت از نور خورشید می تواند از ورود گرد و غبار نیز به داخل مغازه جلوگیری کند. این قابلیت نیز توانسته به طرفداران این نوع از سایه بان بیفزاید.

همچنین سایه بان گزینه خوبی برای جلوگیری از ورود برف و باران به داخل مغازه محسوب می شود. شما حتی در روزهای برفی نیاز ندارید تا دکور بیرونی مغازه خود را تغییر دهید. مشتریان با خیال راحت می توانند از محیط خوبی که این سایه بان ایجاد کرده است استفاده کنند.

 • استحکام مناسب

این نوع از سایه بان دارای استحکام خوبی است. به این دلیل که معمولا برای ساخت آن از فولاد استفاده می شود که دوام بالایی دارد. همچنین حالت آیرودینامیکی این نوع از سایه بان باعث می شود در  مواقع باد و طوفان استحکام بیشتری از خود نشان دهد.

 • درج تبلیغات روی سایه بان

یکی دیگر از مزایای این سایه بان امکان درج تبلیغات بر روی آن است. شما می توانید به راحتی از فضای گسترده ای که یک سایبان مغازه کالسکه ای در اختیار شما قرار می دهد برای تبلیغات استفاده کرده و آرم تجاری خود به همراه شماره تلفن و ایمیل و هر آنچه مورد نیاز است را روی آن درج کنید. با این کار می توانید اسم و نشان خود را در ذهن رهگذران ثبت کنید.

 • مقرون به صرفه بودن

این نوع از سایه بان واقعا مقرون به صرفه است. معمولا افراد تمایل دارند تا با کمترین هزینه بیشترین استفاده را داشته باشند و این همان چیزی است که سایبان مغازه کالسکه ای در اختیار شما قرار می دهد. همان طور که گفته شد قیمت این نوع سایه بان کمتر از دیگر انواع سایه  بان بوده و مزیت های بیشماری را نیز نصیب شما می کند. بنابراین می توانید در رابطه با مقرون به صرفه بودن آن با خیال راحت اقدام کنید.

قیمت انواع سایبان کالسکه ای

قیمت این نوع سایه بان تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. در واقع قیمت سایه بان های کالسکه ای بسته به متراژ و متریال مورد استفاده در آن محاسبه می گردد.

عوامل موثر بر قیمت سایبان کالسکه ای

همان طور که بیان شد عوامل زیادی می تواند روی قیمت یک سایبان مغازه کالسکه ای تاثیرگذار باشد. در زیر به برخی از این عوامل اشاره می کنیم.

 • متراژ

اولین بحثی که می تواند روی قیمت یک سایه بان تاثیر بگذارد متراژ آن است. این که شما برای چه منظوری می خواهید از سایه بان استفاده کنید و متراژ مورد نظرتان چقدر است. به طور مثال قطعا قیمت سایه بانی که برای یک پنجره منزل ویلایی تان می خواهید با قیمت سایه بانی که برای یک مغازه ای که متراژ بالایی دارد متفاوت است.

بنابراین هر چقدر متراژ مورد نظر شما بیشتر باشد باید از متریال بیشتری استفاده شود و قیمت مواد اولیه را بیشتر کند. به تبع قیمت نهایی سایه بان مورد نظر شما هم افزایش خواهد یافت.

 • متریال و مواد اولیه

مورد بعدی متریال یا همان مواد اولیه مورد نیاز جهت ساخت یک سایبان مغازه کالسکه ای است. اینکه شما برای ساخت چنین سایه بانی قصد دارید از چه نوع مواد اولیه ای استفاده کنید. به طور مثال چه نوع پارچه های مد نظر شماست و یا اینکه برای اسکلت سایه بان چه نوع موادی را در نظر گرفته اید می تواند تاثیر بسزایی در هزینه نهایی داشته باشد.

حتما می دانید که پارچه مورد استفاده در روکش سایه بان یکی از عوامل بسیار مهم در سایه بان است. پارچه هایی را باید استفاده کنید که علاوه بر حفظ ظاهر، استحکام بالایی داشته باشد و بتواند در برابر نور خورشید، برف و باران، کپک زدگی و طوفان های شدید دوام آورده و شما را به هزینه های اضافی تعمیرات و نصب مجدد وادار نکند.

قطعا اگر بخواهید از مواد مقاوم استفاده کنید باید هزینه بیشتری را صرف سایه بان خود کنید و باید توجه داشته باشید که صرف هزینه برای مواد اولیه با کیفیت قطعا شما را از هزینه های بعدی و جانبی دور خواهد کرد و نه تنها باعث دور نینداختن و هدر نرفتن سرمایه شما می شود، بلکه یک صرفه جویی را در آینده برای شما خواهد داشت.

 • تسهیلات و امکانات اضافه شده به سایبان

شما می توانید یک سری از تسهیلات و امکاناتی را بسته به مورد کاربرد و نیازی که شما دارید به آن اضافه کنید. امکاناتی از قبیل نصب هیتر در زیر سایه بان، نصب ال ای دی برای روشنایی زیباتر و بیشتر، سیستم های پیشرفته و …. که می تواند روی قیمت نهایی سایه بان انتخابی شما تاثیرگذار باشد.

 • هزینه نصب

اجرا و نصب سایبان مغازه کالسکه ای نیاز به تبحر و مهارت دارد و بنابراین ممکن است برای نصب آن نیازمند فرد ماهر در این کار باشید. بنابراین باید هزینه نصب آن را نیز در نظر داشته باشید و روی هزینه نهایی در نظر گرفته برای سایه بان مغازه خود اضافه کنید.

 • هزینه تعمیرات

هر چقدر که شما بخواهید از مواد اولیه با کیفیت و با دوام استفاده کنید، باز هم نمی توان ادعا کرد که این مواد عمر بی نهایتی دارند و هرگز دچار خرابی نشده و نیازمند تعمیرات نیستند. باید در نظر داشته باشید که هر متریالی یک روز خراب شده و یا عمر آن به پایان می رسد و بنابر آن شما نیازمند تعمیرات و یا نصب مجدد آن هستید.

اگر مواد اولیه با کیفیت تری را انتخاب کنید این هزینه ها را به تاخیر خواهید انداخت. اما به هرحال روزی نیازمند این تعمیرات خواهید بود و بنابراین باید هزینه آن را نیز در نظر داشته باشید.

انواع سایبان مغازه کالسکه ای

سایه بان کالسکه ای می تواند در انواع مختلف تولید شود و مورد کاربرد شما قرار بگیرد. برخی از انواع این نوع از سایه بان به شرح زیر است:

 • سایه بان کالسکه ای ثابت

همان گونه که از نام این سایه بان مشخص است، این نوع از سایه بان حالت ثابت دارد و جمع نمی شود. این سایه بان ها به این دلیل که جمع نمی شوند باید مقاوم تر طراحی کرد تا در برابر سایش نور آفتاب و یا بارندگی ها مقاوم باشند. می توان این سایه بان ها را با بوم اکریلیک و یا پارچه های روکش شده پی وی سی به منظور تضمین حداکثری در برابر تغییرات آب و هوایی و همچنین در برابر نور شدید آفتاب  پوشش دهید.

 • سایه بان کالسکه ای تاشو

این نوع از سایبان مغازه کالسکه ای از میله ای فلزی تشکیل شده است که با استفاده از آن می توان سایه بان را جمع کرد. باز و بسته کردن این نوع از سایه بان می تواند به کمک یک میل لنگ صورت گیرد.

 • سایه بان کالسکه ای جمع شونده

این نوع از سایه بان حالتی که دارد که می توان در مواقعی که به آن نیازی نداریم به طور کلی آن را جمع کنیم. به طوری که هیچ اثری از آن باقی نماند. این کار با استفاده از یک موتور برقی یا یکی میل لنگ انجام می شود.

اجزای سایبان مغازه کالسکه ای

سایبان مغازه کالسکه ای از چند قسمت مختلف تشکیل شده است که هر کدام مشخصات مخصوص به خود را دارد.

 • روکش سایه بان

انواع مختلفی از روکش ها وجود دارند که باید بسته به شرایط آب و هوایی محیطی که در آن کار و یا زندگی می کنید آن را انتخاب کنید. برای این کار می توانید با مشاوران حرفه ای و ماهر در این زمینه مشورت کرده و روکش مورد نظر خود را برای سایه بان انتخاب کنید.

به طور مثال اگر در مکانی زندگی می کنید که تغییرات آب و هوایی زیاد است یا در اکثر روزهای سال بارندگی وجود دارد باید متناسب با همین آب و هوا نسبت به انتخاب روکش مناسب اقدام کنید. و یا اگر در مکانی هستید که آفتاب شدیدی دارد باید پارچه و یا روکشی را برای سایه بان خود انتخاب کنید که بتواند در برابر نور شدید آفتاب مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

 • اسکلت سایه بان

اسکلت سایبان معمولا با دو کیفیت ارائه می شود. کیفیت سبک و سنگین که به وزن سازه مرتبط است. جنس استفاده شده در اسکلت سایه بان می تواند روی وزن، کیفیت و دوام و همچنین قیمت آن تاثیر داشته باشد. شما می توانید در این رابطه نیز نظر مشاوران را پرسیده و با آگاهی بیشتری نسبت به انتخاب نوع و جنس اسکلت سایه بان کالسکه ای خود اقدام کنید و نتیجه بهتری را شاهد باشید.

 

 

 

سایبان مغازه کالسکه ای

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *